ZBS ISIYA DAYANIKLI BOYA

ZBS ISIYA DAYANIKLI BOYA

750 c0 Isılara dayanıklı Boya

Sentetik ve Silikon Reçine Esaslı Antimon trioksit özel reçine katkı sayesinde yanmaya karşı dirençlidir. Yüksek ısı ile temas eden yüzeylerde güvenle uygulanır. Baca, fırın, motor v.b yüzeylerinin boyanmasında kullanılır. Yeni tatbik edilecek yüzeylerin çok iyi temizlenmesi gerekir. Tatbikatta, önce ince bir kat atılıp, sonra üzerine ikinci kat atılırsa daha iyi sonuç alınır. 750 c0’ a kadar ısıya, max 3 saat kadar mukavemet göstermektedir.

Beton ve metal yüzeylere mükemmel bir yapışma gösterir. Çatlama dökülme kabarma yapmaz. Binaların iç kısımlarında her türlü duvar ve metal yüzeylerde. Özellikle Yangın merdivenlerinde, çelik konstrüksiyonlar ‘da, hastane, okul, havaalanı gibi yangın riskinin yüksek olduğu yerlerde kullanılır. 2 kat uygulanır. Ateş yâda ısı kaynağı ZBS ISIYA DAYANIKLI BOYA ile boyanan yüzeylere temas ettiğinde. Oluşan film tabakası, renk ve yapı kaybı oluşmaz. Ana alt yüzeye kütle transferini keser. Yanan malzemelerin bitmesiyle birlikte yangında sonlanmış olur. Hiçbir şekilde alev taşımaz. Yangın sırasında 5 dakika yanan bir malzeme ZBS ISIYA DAYANIKLI BOYA ile boyandığında bu süre 3 saati bulur.

Halk arasında, "Yanmaz Boya" olarakta isimlendirilir. Ancak. bu ifade yanlıştır. Çünkü, burada istenen yanmazlık değil, ısıya dayanıklılık etkisidir. "Yanmaz Boya" yada "Yanmayan Boya" diye bir boya yoktur.

ZBS ISIYA DAYANIKLI BOYA UYGULAMASI:

ZBS ISIYA DAYANIKLI BOYA uygulaması yapılacak yüzeyler nem kir pas ve eski boya kalıntılarından tamamen temizlenmelidir ve zımparalanmalıdır. Kullanıma hazırdır. İnceltilmez. Rulo yada fırça ile, homojen olarak, iyice karıştırıldıktan sonra, katlar halinde uygulanmalıdır. Katlar arasında en az 2 saat beklenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeylerin sıcaklığı +5 C. nin üzerinde olmalıdır.

ZBS ISIYA DAYANIKLI BOYA Kuruma Süresi( 18 C )

İlk kuruma: 1.saat. İkinci kat uygulama: 2.saat. Tam sertleşme: 24. SAAT

ZBS ISIYA DAYANIKLI BOYANIN TEST VİDEOSU (ÜRÜNE, 750Co ISI VERİLMKETEDİR)

ZBS ISIYA DAYANIKLI BOYANIN 750 Co SONRASI 50 Co YE SOĞUDUKTAN SONRA, ÜRÜN İLK RENGİ OLAN KAHVERENGİNE GERİ KAVUŞMAKTADIR.

ZBS ISIYA DAYANIKLI BOYA Güvenlik Önlemleri:

S16 Tutuşturucu kaynaklardan uzak tutun sigara içmeyin
S51 İyi havalandırılmış alanlarda çalışın.
R11 Kolay alevlenebilir.
R20/21 Solunduğunda
ZBS ISIYA DAYANIKLI BOYA DEPOLAMA Orijinal açılmamış veya kapalı ambalaj 12.aydır nemsiz ortam.
AMBALAJLARIMIZ 15.kg Çember kapak, metal kova