ZBS ACRYLINE 101 YOL ÇİZGİ BOYASI

ZBS ACRYLINE 101 YOL ÇİZGİ BOYASI

Beton Zeminlerin Çizgi ve İşaretlenmeleri için Kullanılan Boya

Metil metakrilat reçine esaslı, tek bileşenli, dayanımı yüksek, hava kurumalı, soğuk uygulama Yol çizgi boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ: Yüksek esneklik, mükemmel yapışma ve aşınma direncine sahip olan bu ürün çok hızlı kuruma özelliği taşımaktadır. Tuzlu su ve kimyasallara karşı yüksek mukavemet sağlar, gece görüşünü kolaylaştıran aydınlanma faktörü yüksek düzeydedir. Klor kauçuk esaslı yol çizgi boyalarına göre dayanımı çok yüksektir.

UYGULAMA ALANLARI: Karayolu, hava alanı, kaldırım, yaya geçitleri, tenis kortları, basket sahaları,v.s zeminlerin çizgi ve işaretlenmesi için geliştirilmiştir.

UYGULAMA ŞEKLİ: Uygulama yapılacak yüzeydeki tüm kir, yağ temizlenerek, yüzey; temiz, tozsuz ve kuru hale getirilmelidir.  Boya uygulaması esnasında yağışlı veya sıcak havalardan kaçınılmalı, mümkün olduğunca güneş ışınlarına direkt maruz kalmayan gölgeli saatler ve bölgeler seçilmelidir. Ortam sıcaklığının 20-30ºC olduğu koşullarda uygulama yapılmalıdır. Rulo veya fırça ile uygulamalarda 2 kat boya tatbik edilir. Pistole uygulamasında normal koşullarda tek kat uygulanabilir. İkinci kat uygulamadan önce 1-4 saat beklenmesi gereklidir.

İNCELTME ORANI: Fırça veya rulo uygulamalarında en fazla %5 ZBS Yol Çizgi Boyası Tineri kullanılmalıdır. Pistole uygulamasında normal koşullarda yine %8’e kadar tiner ilave edilerek kullanılabilir. ZBS SELÜLOZİK TİNER İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

LÜTFEN DİKKAT......

Daha açıklayıcı ve anlaşılır olmak adına, sizlerden gelen sorulardan derleyerek hazırladığımız, soru-cevap şeklindeki metnimiz için yandaki linki tıklayabilirsiniz. Bu linkteki soru-cevaplardan, sizin zemininizlede alakalı bir soruyu bulacağınızdan kesinlikle eminiz.  Bu yüzden linkimizi inceleyerek, bilgi sahibi olmanızı ısrarla tavsiye ederiz. SIK SORULAN SORULAR

LÜTFEN DİKKAT......

KAPALI ALANLARDA UYGULAMA YAPARKEN, ALANIN İYİ HAVALANDIRILMASI, MASKE KULLANILMASI VE ÇOK ÜZÜN SÜRE ORTAMDA KALINMAMASI GEREKMEKTEDİR.

RENK      KARTELA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ
KURUMA SÜRESİ 20°C sıcaklıkta, % 50 bağıl nem oranında
TOZ TUTMAMA 15–20 dakika
DOKUNMA KURUMASI 50–60 dakika
SERT KURUMASI 10–12 saat
PARLAMA NOKTASI 35 °C ±2 (Ateşten Uzak Tutulmalıdır.)
AMBALAJ ŞEKLİ 20 Kg Ambalajlarda piyasa sunulmaktadır.

TEHLİKE UYARILARI

R10:Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

R20/22:Solunduğunda ve yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

R52/53:Sudaki organizmalar için zararlı,su ortamında uzun süreli olumsuz etkilere neden olabilir.

R65:Zararlı yutulması halinde akciğere hasara neden olabilir.

GÜVENLİK UYARILARI

S7:Sıkı kapatılmış kapta muhafaza edin.

S24 / 25:Göz ve cilt ile temasından sakının

S28:Cilt ile temasında derhal bol su ile yıkayın.

S29:Kanalizasyona boşaltmayın.

S46:Yutulması halinde hemen bir doktara başvurun, kabı veya etiketi gösterin.