ZBS PARLAK ZEMİN GEÇİŞ ASTARI

ZBS PARLAK ZEMİN GEÇİŞ ASTARI

Seramik Yüzeylerin Boyanabilmesini Sağlayan, hazırlık Astarı

SERAMİK, GRANİT GİBİ PARLAK YÜZEYLERE, ZBS ZEMİN BOYASI UYGULAMADAN ÖNCE GÜÇLÜ BİR ADERANS (YAPIŞMA) OLUŞMASI İÇİN ZEMİNİ HAZIRLAR VE SAĞLIKLI BİR GEÇİŞ SAĞLAR.

Akrilik dispersiyon esaslı, dolgulu, kullanıma hazır, seramik üzeri, Boya uygulamalarına uygun. Yapışma (aderans) arttırıcı astar malzemesidir.

 

KULLANIM ALANLARI

Tüm yapılarda, Fayans, Seramik, Paledyen, Mermer, Granit v.b yüzeylerin üzerine Boya  uygulamalarında, emiciliği yüksek sıva yüzeylerde, alçı, beton yüzeylerde, ZBS Zemin Boyası öncesi, zemini yapışmaya (aderansa) uygun hale getirmek için kullanılır. Uygulandığı yüzeyi pürüzlü ve dişli hale getirerek, yüzeyde tırnaklar oluşturur. Böylece, Boya yada herhangi bir kaplamanın tutunabileceği uygun aderans ortamını sağladığı gibi, Boyanın ömrü ve mukavemet direncide maximuma çıkar.

ÖZELLİKLERİ  AVANTAJLARI

İçerisindeki özel dolgular ve agregalar sayesinde yüzeyi pürüzlü hale getirir. Etkin çözümler sağlar. Kullanıma hazır malzemedir. Sürme esaslı olup, kullanımı kolaydır. Yüksek yapışma  sağlamaktadır. Tek kompenantlıdır. Yüzeydeki su emiciliğini düşürür.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Ortam sıcaklığı +20 ⁰C ile +30 ⁰C arasında olmalıdır. Uygulama yapılacak olan yüzey temiz, kuru, sağlam yapıda olmalıdır. Yüzeyde bulunan yağ, pas, çimento gibi yapışmayı etkileyen ve kendini taşıyamayan malzemeler yüzeyden uzaklaştırılmalı veya kazınmalıdır. Çok yüksek sıcaklıklarda ve çok düşük sıcaklıklarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Çok sıcak ve nemli havalarda , aşırı rüzgar alan bölgelerde uygulama yapılmamalıdır. Kuruma süresi minimum 4 saattir.  

UYGULAMA

ZBS Parlak Zemin Geçiş Astarı kullanılmadan önce homojen oluncaya kadar iyice karıştırılmalıdır. ZBS Parlak Zemin Geçiş Astarı tek kat halinde rulo veya fırça yardımı ile uygulanır.

UYGULAMA ALETLERİ

İzolasyon fırçası, rulo, el mikseri 

RAF ÖMRÜ

Rutubetsiz ve kuru ortamlarda imal tarihinden itibaren 2 yıldır. Kullanılmadığı durumlarda ambalajların kapağı sıkıca kapatılmalıdır. 

TÜKETİM

Tek kat uygulama için yaklaşık tüketim miktarı 0,10 – 0,12 kg / m² dir. Tüketim miktarları uygulama yapılacak yüzeye göre farklılık gösterebilir.

UYARILAR VE ÖNLEMLER

Uygulama sonrası aletler, temizlenmelidir. Metal yüzeylerde, sunta, kontraplak ve ahşap yüzeylerde uygulanmaz.Uygulama yapılacak yüzeyler mutlaka kuru olmalıdır. İçerisine yabancı maddeler ilave edilmemelidir. Ürünün amacının dışında kullanılması, uyarılar ve önlemler bölümünde belirtilen şartlara ve önerilere uyulmaması sonucunda oluşabilecek uygulama hatalarından firmamız sorumlu değildir.

AMBALAJ

3,5 kg plastik (Polietilen) kova.

ÜRÜN BİLGİLERİ

GÖRÜNÜM / RENK Kırmızı renkli viskoz sıvı
TANE BOYUTU 0 – 0,4 mm
UYGULAMA SICAKLIĞI +20⁰ C ve +30⁰ C arası
SARFİYAT 0,10 -0,12 kg / m²
YOĞUNLUK 1400 ± 100 g/lt