ZBS NANO ZEMİN

ZBS NANO ZEMİN

TANIM : Akrilik hibrit reçine esaslı, NANO kürecik ve dolgu takviyeli, ZBS ZEMİN BOYASI ürünümüze kıyasla daha parlak görünüme sahip, darbelere ve aşınmalara karşı direnci maximum değerlerde geliştirilerek güçlendirilmiş, selülozik yapısı gereği hızlı kuruyan, iç ve dış mekanlarda kolaylıkla uygulanabilen, Zemin kaplama, koruma ve renklendirme boyasıdır. Su geçirmez ve esnek bir yapıya sahiptir. Tek kompenantlıdır. 18 kg'lık metal kova ambalajlarda satışa sunulmaktadır.

ÖNEMLİ NOT !!!: Bazı üreticilerin, "Zemin Boyası" adı altında satışa sundukları; Su bazlı olan (kort boyaları), kova fiyatı uygun olup, m2 birim sarfiyatı çok yüksek olan boyaları, darbe, aşınma yada meteorolojik yaşlandırma testleri yapılmadan satışa sundukları boyaları veya sadece asfalt zeminlerde çizgi amaçlı kullanılan, yol çizgi boyaları ürünleri ile, ZBS Nano Zemin Boyası’nı kesinlikle kıyaslamayınız. Zira, ZBS Nano Zemin Boyası ürünümüze muadil değildirler. Fiyat avantajı ile satışa sunulan ve tüketiciyi buradan yakaladığını düşünen bu tip ürünlerin, ileride zeminde oluşturacağı tahribat ve görüntü kirliliğinin telafisi ve üzerine yapılabilecek yeni bir uygulama için zeminden tahliye edilerek temizlenmesi, daha büyük maliyet ve lojistik giderleri oluşturabileceği unutulmamalıdır. Web sitemizde paylaştığımız, teknik bilgi ve görsellerimizi, kopyala-yapıştır yöntemiyle sitelerine taşıyarak, ZBS  Nano Zemin boyası ürünümüzü "taklit" ettiğini zanneden ve tüketiciyi yanıltan, ticari rant fırsatçıları için firmamızın avukatları tarafından mütemadiyen inceleme, denetim ve yasal işlem yapılmaktadır.  "ZBS",(Zemin Boyama Sistemleri) 'nin güçlü reklam ve tanıtım politikaları sayesinde, boya sektöründe, "Zemin Boyasıadı ile yeni bir segment doğmuştur. Uzun yıllar süren AR-GE çalışmaları ve yaşlandırma testleri sonucunda, Türkiye'de "Zemin Boyası" ismi ile üretim yaparak, aynı isimle patent almış, ihraç kayıtlı yurt dışı satışları ile uzun ömür ve dayanıklılıktaki başarısını ispatlamış, Avrupa Birliği kalite sertifikası olan, CE belgesi sahibi, Türkiye’nin, Zemin ürünleri ve türevleri konusunda ihtisas sahibi olan, ilk boya imalatçısıdır. 

Tüketicinin dikkatine !!!: “Zemin Boyası” ifadesi genel bir isimdir. ZBS markası olarak, bu alandaki ilk imalatçı olsak bile, ZBS boya’da dahil olmak üzere, hiçbir imalatçının tekeline ait bir marka değildir. Yani, her boya imalatçısı, kendi markası adı altında, zemin boyası ismi ile boya üretebilir. Başladığımız günden bugüne kadar, gerek etkili reklam ve pazarlama kampanyalarımızla, gerekse de AR-GE miz bünyesinde sağladığımız ürün geliştirmelerimizle yakaladığımız kalite bilincimiz sayesinde, ZBS ’yi “Zemin boyası” ile, “Zemin Boyası”ZBS markası ile tanıyan ve seven tüketicilerimizin nezdinde, çok güçlü bir teveccühe mazhar olduk.  ZBS markamız ile oluşan “Zemin Boyası” pazarında, “Zemin Boyası” nı ilk olarak ZBS ile duyan ve tanıyan tüketicilerimizin bu konudaki algısını maalesef manipüle eden, üretici firmalar olduğunu gördük.  “Zemin Boyası” anahtar sözcüğü üzerinden, internet üzerindeki arama motorlarına verilen reklamlarla kendilerine ulaşan, fakat ZBS ye ulaştığını zannettiğini bildikleri tüketicilere, gerekli düzeltme bilgisini paylaşmayarak, kendi zemin boyası ürünlerini sattıklarını tespit ettik. Hatta, bu algı karışıklığını pekiştirmek adına, kendilerine ulaşan tüketicilerin telefon çağrılarını, firma isimleri ve kendi markaları ile değil, “zemin boyası” diyerek açıyor ve tüketiciyi böyle karşılıyorlar. Bu tip fırsatçılardan “zemin boyası” alımı yaparak, mağdur olan tüketicilerin, ZBS aldığını sandıkları için, Firmamızın call center hattına ulaşarak, mağduriyetlerini, zeminden kalkan boyalar yüzünden uğradıkları maddi kayıpları bize bildirmeleri üzerine, bu usulsüzlüğü tespit etmiş olduk. Kalite ve marka vizyonları açısından, ZBS’nin sahip olduğu bir kazanıma sahip olmadıklarından, kaybedecek bir değerleri bulunmadığı için, Zemin Boyası ile alakası olmayan, düşük maliyetli ürün ya da ürünleri, ucuz fiyatlarla pazara sunarak, haksız ve yersiz kazanç elde etmektedirler. Firma avukatlarımızın sıkı takipleri ve başlattığımız hukuk mücadeleleri sayesinde, mahkeme kararı ile, bunlardan birinin web sitesine kapatma kararı çıkmıştır. Tüketicilerimizin ZBS Boya’ya duyduğu güven, ticari haklarımız ve marka hukukumuzu korumak adına, haklı rekabetin savunucusu ve sahip çıkanı olmaya devam edeceğiz.   

ZBS Zemin Boyası ile yakaladığımız bu üstün başarının ardından, özellikle yoğun ve aşındırıcı ağır vasıta trafiğine sahip, zeminlerinde güçlü darbe etkilerinden kaynaklanan yıpranmaların sıkça görüldüğü ağır sanayi sektöründe imalat yapan fabrika ve işletmelerin ihtiyaçlarına cevap vererek, daha uzun süren kullanım etkisiyle işletmelerin çözüm ortağı olabilecek, ZBS NANO ZEMİN boyası ürünümüzü geliştirdik.

KULLANIM ALANI ve ÖZELLİKLERİ :

Her türlü asfalt, beton, şap, helikopter beton, yüzey sertleştiricili beton, parke taş, doğal taş, tuğla taş, vb.  zeminlerde rulo, fırça veya pistole ile kolaylıkla uygulanabilir. Yüksek esneklik, mükemmel yapışma, aşınma ve sürtünme direncine sahip olan bu ürün, UV ışınlarından ve meteorolojik koşullardan etkilenmez. Zemindeki ince kılcal çatlakları doldurarak,  kapatır. Uygulandığı yüzeyin altına  su geçirmez. Selülozik bileşenleri sayesinde hızlı kuruma özelliği taşımaktadır. Uygulama yapılan bölgeyi 1-4  saat içinde yaya veya araç trafiğine açabilirsiniz. (ortam sıcaklığı 20-30 Co'de) Tuzlu su ve kimyasallara karşı mukavemet sağlar. Uygulandığı zeminde kesinlikle tozuma ve kaydırma yapmaz. Özellikle ağır sanayi fabrika zeminleri, uçak hangarları, konut, işyeri ve AVM' lerin açık - kapalı otoparkları veya terasları, oto yıkama ve halı yıkama tesisleri, okul sahaları, spor alanları, oto bakım, tamirhane, sanayi zeminleri, akaryakıt istasyonları zeminleri, depo ve antrepo zeminleri, Lojistik yükleme ve sevkiyat alanlarının rampa  zeminleri, yaya ve araç trafiğine maruz kalan vb. alanların zeminlerinin kaplanması, korunması, renklendirilmesi ve işaretlenmesi için özel olarak geliştirilmiştir. Kürlenmesini tamamladıktan sonra, her türlü lastik tekerlekli araç ve yaya trafiğinin oluşturacağı darbe ve sürtünme etkilerine karşı dirençlidir. Depo, fabrika ve lojistik alanlarda forklift ve transpalet gibi istif makinelerinin kullanımından doğabilecek aşınma ve darbelere karşı maximum değerlerde geliştirilmiş ve iyileştirilmiştir.

Üstelik, ilave işçilik maliyeti oluşturmadan, burada paylaştığımız, kullanım öncesi yüzey hazırlığı ve uygulama detayları gibi bilgiler ışığında, kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz yada uygulatabilirsiniz. www.zbsmarket.com online satış sitemizden, 300 adet renk seçeneği ile Türkiye'nin her noktasına, fabrikamızdan ücretsiz kargo ile sevk eden, ilk boya imalatçısıyız.

YÜZEY HAZIRLIĞI  

ZBS NANO Zemin Boyası uygulamadan önce zeminin kesinlikle kuru, temiz ve kendini taşıyabilen yüzey olduğundan emin olunması gerekmektedir. Zemin temizliği  mümkün olduğunca süpürülerek yada hava püskürme ile toz ve parteküllerden arındırılarak yapılmalıdır. Uygulama öncesi, su ile yıkama yapılmasından kaçınılmalıdır. Zira, yıkama sonrası yüzeydeki su kurusa bile, özellikle betonun içine işlemiş nem daha geç kuruyabileceğinden, farkedilemiyeceği için uygulama sonrası, boyanın aderans (yapışma) kabiliyetini çok ciddi derecede tehdit edecektir. Özellikle çimento esaslı zeminlerin içine işleyen nem, güneşli havalarda bile 2-3 hafta sonra kurumaktadır. Bu yüzden zemininizi asla su ile yıkayarak temizlemeyin. Şap ve/veya betonu yeni dökülen, çimento esaslı yüzeylerde minumum 3 hafta (21 gün) priz alma (kürlenme) süresi beklenmelidir.  Zeminde yağ ve benzeri petrol türevli lekeler yada bölgeler varsa bu bölgeler selülozik tiner kullanılarak temizlenmelidir. Asla sentetik tiner yada temizlik kimyasalları kullanılmamalıdır. Uygulama yapılacak zeminde, daha önceden uygulanmış su bazlı boya veya tanımlayamadığımız zemin kürü yada zemin kimyasalları bulunmamalıdır. Zemin betonu yada şapı yeni dökülmüş ise min. 3 hafta (21 gün) kuruma ve priz süresi beklenmelidir. Bazı çimento esaslı yüzeylerde beton içi alkali oranının yüksek olması gerekçesi ile, boya uygulamasının üzerine tuz veya kireç kusması gibi lekeler oluşturabileceği gibi uygulanan renkte, açık yada koyuya doğru, renk değişimleri oluşturabilir. Bunun önüne geçebilmek için kusmanın yoğunluğuna bağlı olarak, kat sayısı artırılmalıdır.            

Şayet, süpürüldükçe yada temizlendikçe alttan sürekli tozun geldiği, devamlı tozuyan, yoğun tozumalı bir zemine sahipseniz, öncelikle  ZBS Anti-Toz ürünümüzü zemine çift kat olarak uygulamanız gerekmektedir. Bu ürünün yoğunluğu(vizikozite) çok düşük olduğu için, çimento esaslı yüzeylerde realize olarak, zemin tarafından hızlı emilir (penetrasyon). Bu emilimi yaparken, yüzeydeki tozuda içine çekerek, zemine hapsettiği gibi zeminden gelebilecek yeni toz parteküllerinin de yüzeye çıkmasını engeller. Zeminde bir nevi bariyer görevi görür. Böylece üzerine uygulanabilecek, ZBS NANO Zemin Boyası ürünü için ideal bir aderans (yapışma) zemini oluşturduğu gibi yüzeyi doyurduğu için ZBS NANO Zemin Boyası sarfiyatınada çok ciddi derecede pozitif etki eder. Aşağıdaki link'e tıklayarak, ZBS Anti-Toz ürünümüzün teknik verilerine ve kullanım detaylarına ulaşabilirisiniz.

ZBS ANTİ-TOZ  İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

tozumaz yüzey ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca, zeminlerde sıkça karşılaştığımız çatlak, yarık ve kopmuş parça gibi yüzey deformeleri mevcutsa, bu durumda, ZBS 2K Zemin Tamir Macunu ürünümüzle gerekli tamiratları, yüzey düzeltmelerini ve zemin dolgularını yapabilirsiniz. Bu ürünümüz 15 kg toz ve 4 kg sıvı olarak, 19 kg'lık ambalajlarda, çift kompenantlı şekilde satışa sunulmaktadır. (Dilerseniz, daha ince olan kılcal çatlaklar için 13 kg toz, 6 kg sıvı olan ZBS 2K Zemin Tamir Macunu-İNCE ürünümüzü kullanabilirsiniz.) Yaklaşık 30 dk. içinde sertleşme kurumasını sağladığı için, tamiratını yaptığınız yüzeyi çok hızlı bir şekilde trafiğe açabilirsiniz. ZBS 2K Zemin Tamir Macunu ile, Zemindeki açıklıkların dolgusunu yaparak, düz bir yüzey elde ettiğiniz için sonrasında üzerine uygulayacağınız ZBS NANO Zemin boyası'nın sarfiyatını çok ciddi derecede düşürmüş olacaksınız. Böylece daha az boya ile daha çok alan uygulanacaktır. Yandaki link'e tıklayarak ZBS 2K Zemin Tamir Macunu ürünümüzün teknik verilerine ve kullanım detaylarına ulaşabilirisiniz ZBS 2K ZEMİN TAMİR MACUNU İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ 

          Ayrıca, Seramik, Granit, Mermer, Paledyen, Traverten, Epoksi, Parlak çini veya karo v.b gibi parlak/mat ve pürüzsüz (gözeneksiz) yüzeyler üzerine uygulama yapacaksanız, ZBS 2K Floor Plus ürünümüzü kullanmalısınız. Bu ürünümüz çift kompenantlı olarak tarafınıza sevk olmaktadır. (A komp:17 kg+B komp:3 kg=20 kg/tkm)  ZBS 2K Floor Plus ürünümüzü güneş görmeyen alanlarda kullanabilirsiniz.  Kendisine has ayrı bir renk kartelasına sahiptir. Yandaki linke tıklayarak, ürünümüzü inceleyebilirsiniz. ZBS Floor 2K Plus  için lütfen tıklaynız.   

Şayet, cilalı beton olarak bilinen, parlak ve üzeri kür'lü bir yüzey serleştiricili beton zemine sahipseniz, ilk işlem olarak, kürlü beton yüzeyinin üzerindeki parlak doku katmanını, ZBS Selülozik Zemin Boyası Tineri ile ovalayarak silip, aderansa engel teşkil edebilecek kimyasal doku katmanını yüzeyden bertaraf etmelisiniz.ZBS SELÜLOZİK ZEMİN BOYASI TİNERi İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ   Sonrasında zemine şeffaf, Zemin Boyası Astarı ürünümüzü tek kat olarak uygulamanız gerekmektedir.

Ancak, şu unutulmamalıdır ki; üzerinde kimyasal doku katmanı barındıran, bu tip, yüzey sertleştiricili zeminlerde, bazen, yüzeyindeki kür dokusu, selülozik tinerle çözülmeyebilir. Bu durum; bu tip yapı kimyasallarını imal eden bazı markaların, üretimlerinde, daha önceden öngöremediğimiz ve farklı bileşenlerde kimyasallar kullanmalarından kaynaklanmaktadır. Sıkça karşılaştığımız bir durum değildir. Ancak, yinede sorun yaşamamak için ZBS NANO Zemin boyası uygulamadan önce, yüzeyin belli bir yerinde tecrübe ederek, test yapılmasında fayda vardır.

Uygulama yapılacak zemin, doğal taş, traverten, parke taş yada v.b bir zemin ise, ZBS NANO Zemin Boyası uygulaması yapılmadan önce kesinlikle, görünmeyen ve küçük bir yerde deneme uygulaması yapılmalıdır. Zira, ZBS NANO Zemin Boyası ürünümüz ağırlıklı olarak, Beton ve Asfalt zeminler için geliştirilerek, formule edilmiştir. Örneğin C30 beton, dünyanın her yerinde aynı şekilde C30 betondur. Aynı durum Asfalt zeminler içinde geçerlidir. Bu bilgilere vakıf olduğumuz için ürünlerimizi formule ederken ve aşındırma-yaşlandırma testlerimizde bu değerlere göre ürünlerimizi geliştirmekteyiz.  Ancak, doğal taş, traverten, parke taş gibi ürünlerde; taşın çıktığı ocak, taşın doğal yapısı yada zamana karşı göstereceği performansları, Beton ve Asfalt zeminlerde olduğu gibi önceden bilemeyiz. Bazı taşlar, doğaları ve çıktıkları ocak yapıları gereği, güneş (UV) ve meteorolojik koşullara bağlı olarak, zamanla kendine has bir kimyasal reaksiyon verebilirler. Örneğin yoğun bir şekilde, kendi yapısı içinde, tozuma üretebilirler. Bu durumu önleyebilmek için uygulama öncesi, tozuma yoğunluğuna göre 1-3 kat olarak ZBS Anti-Toz ürünümüz uygulanabilir. Buna rağmen tozuma kesilmezse bu zemin boyanamaz diyebiliriz. Bu yüzden, bu tip zeminlerde, emin olabilmek adına, her zaman, zeminin küçük bir bölgesinde deneme uygulaması yapılarak, sonuca göre netice almak çok önemlidir.       

teras için şeffaf su izolasyonu ile ilgili görsel sonucu       Ayrıca, ZBS NANO Zemin boyası ürünümüzün su geçirimsizlik özelliği mevcuttur. Ancak,  uygulamasını yapacağınız yüzeyde, su kaçağı ve nem geçişi gibi bir su izolasyonu problemi mevcutsa, bu durumda, ZBS NANO Zemin boyası uygulamadan önce zemine, beton, şap ve çimento esaslı vb. zeminler için özel olarak geliştirdiğimiz, elastik yapısı gereği çatlamalara karşı dirençli ve uzun ömürlü, saf silikon polimer katkılı, ince vizikozitesi sayesinde zeminde ilerleyerek gözenekleri doldurabilen ve kristalize yapısı gereği beton zemine derinlemesine nüfuz edebilen, beyaz şeffaf, ZBS WaterCut BN su izolasyonu ürünümüzü 2 kat olarak kullanmanız çok faydalı olacaktır. Aynı ürünümüzü, üzerine çıkılabilen, dam, açık teras ve çatıların, balkonların beton zeminlerinde su izolasyonu için rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Yandaki link'e tıklayarak, ZBS WaterCut BN ürünümüzün teknik verilerine ve kullanım detaylarına ulaşabilirisiniz ZBS WaterCut BN  İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ 

          Şayet, su kaçağı probleminiz beton yüzeyde değilde, seramik, granit, mermer, paledyen v.b bir yüzeyde ise bu durumda, ZBS Şok Guard ürünümüzü çift kat olarak kullanabilirsiniz. ZBS Şok Guard şeffaf (transparan) olduğu için seramik, granit, mermer, paledyen, v.b zeminlerinizin dekoratif yapısını ve görsel etkisini kapatmadan, yüzeye canlı bir parlaklık kazandırarak, su izolasyonu etkisini sağlar. İnce yapısı sayesinde, yüzeydeki kılcal çatlaklar ve derzler arasında hızla ilerleyerek, zemine içeriden tutunur ve emilir. Selülozik yapısı sayesinde, güneşin zararlı UV etkisinden ve meteorolojik koşullardan etkilenmez. Üzerinde oluşabilecek trafik için engel oluşturmaz. Kaydırma ve tozuma yapmaz. Yandaki link'e tıklayarak, ZBS Şok Guard ürünümüzün teknik verilerine ve kullanım detaylarına ulaşabilirisiniz ZBS Şok Guard  İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ 

UYGULAMA ŞEKLİ :

Ürünümüz tarafınıza tek kompenantlı ve hazır olarak sevk edileceği için kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz.  Boya uygulaması esnasında yağışlı veya aşırı sıcak (kurak) ortamlardan kaçınılmalıdır. Mümkün olduğunca güneş ışınlarına direkt maruz kalmayan saatlerde uygulanmalıdır. Ortam sıcaklığının 20–30ºC olduğu koşullarda uygulama yapılmalıdır. Uygulamadan önce, 20 kg'lık 1 kovaya, 1-1,5 kg ZBS Selülozik Tiner ilavesi ile ürünü inceltmelisiniz. (Asla sentetik tiner ile inceltmeyiniz) Homojen olarak dispersiyondan emin olana kadar ürün, karıştırılmalıdır. Karıştırma işleminin düşük devirli bir matkap ile yapılması çok sağlıklı olur.  Kuru (nemsiz), temiz  olarak hazırlanmış, hertürlü tozdan ve harici tehditten arındırılmış olan  yüzeye, ZBS ZEMİN BOYASI RULOSU fırça veya püskürtme ile 2 kat halinde, ZBS NANO Zemin boyası tatbik edilir. Katlar arasında ortalama 1-4 saat (havalandırılan,20-30 Co ortamlarda) beklenmesi gereklidir. Kuruma süresi, ortam ısısının düşük olduğu bölgelerde uzayabilir.  300 adet renk seçeneğimiz ile renkler arasında fiyat farkı olmaksızın dilediğiniz renklerde imal edebiliriz. Yandaki Link'e tıklayarak ürünlerimizin ortak renk kartelasına ulaşabilirsiniz. ZBS RENK KARTELASI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ 

Tüketicimizin dikkatine : ZBS NANO Zemin boyası ürünümüz epoksi sistemlere göre çok ekonomiktir. Ayrıca, hızlı kuruma özelliği sayesinde, uygulama bölgesini fazla bekletmeden, yaya ve/veya araç trafiğine açabilirsiniz. Şayet, ZBS Zemin Boyası ürünümüzü epoksi sistemler ile kıyaslayacaksanız, Solventsiz epoksiler ile kıyaslama yapmalısınız. Zira, zemin için kullanılan en doğru ve en etkili sonuç veren epoksi sistemler, solventsiz epoksilerdir. Bu tip epoksileri ZBS NANO Zemin boyası gibi zemine sadece boya yaparak, sürme yöntemlerle uygulayamazsınız. Kendine özel astarı ile birlikte, min. 3mm kalınlığında, self levining dediğimiz bir yöntemle, silis kumu ilave edilerek, katmanlar halinde uygulanması gerekir. Malzeme + İşçilik dahil m2 birim maliyetleri çok yüksektir. Ayrıca,  katmanlar arası kuruma ve kürlenme süreleri beklenilmesi gerektiğinden, uygulama bölgesinin uzun bir süre (2-3 hafta) kapalı kalması zorunludur. Bu şekilde uygulandıklarında, kürlenmesi için geçen süreyi tamamladıktan sonra, dayanım ve kalite açısından rakipsiz, zemin için en doğru, garantili ve en etkili sonuç üreten, uzun yıllar kullanabileceğiniz bir uygulama gerçekleştirmiş olursunuz.  

Ancak, bazı tüketicilerimiz, ZBS NANO Zemin boyası ürünümüzü, fiyatı uygun olan solventli epoksiler ile mukayese etmektedirler. Bu tip solventli epoksiler zeminde kullanılmaz. Metal için uygundurlar, daha çok demir-çelik sektöründe, çelik konstrüksiyonlarda ve gemicilik sektöründe tercih edilirler. Zemine uygulandıklarında, zamanla kalkar ve aderans kaybı oluştururlar. ZBS Boya ve Kimya San.Tic.Ltd.Şti. olarak, Solventli ve Solventsiz epoksi boyalarıda üretmekteyiz.  Yandaki linklerden ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.  ZBS Solventli Epoksi Boya ,  ZBS Solventsiz Epoksi Boya 

İNCELTME :

Fırça veya rulo uygulamalarında %5 (20 kg lık 1 kovaya 1 -1,5 kg) , Pistole (tabanca) uygulamalarında ise en fazla %10’a kadar ZBS Selülozik Zemin Boyası Tineri ilave edilerek inceltilebilir. Yandaki link'e tıklayarak, ZBS Selülozik Zemin Boyası Tineri ürünümüzün teknik verilerine ve kullanım detaylarına ulaşabilirisiniz ZBS SELÜLOZİK ZEMİN BOYASI TİNERi İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

ÖNEMLİ NOT :

     Dilerseniz, Boya uygulamasından en az 1-4 saat sonra, geç kirlenip, kolay temizlenmesini sağlamak, darbelere, sürtünmeye ve aşınmaya karşı maximum direnç oluşturup, uygulamanın ömrünü çok daha uzatmak amacı ile rulo yada püskürtme ile tek kat olarak,  ZBS Zemin Guard (Zemin Koruyucu) ürünümüzü uygulayabilirsiniz. Bu ürünümüz şeffaf (transparan) olduğundan, alttaki görüntüyü kapatmadan, yüzeyde parlak bir film tabakası oluşturarak, Zemine ve Boya uygulamasına tam koruma sağlar. Su geçirmez. ZBS NANO Zemin boyası ürünümüzün yüzeyi yarı parlak olduğu için, ZBS Zemin Guard,  zeminin daha parlak, dekoratif görünmesine, daha kolay temizlenmesine ve zor leke tutmasına yardımcı olur. Kaydırma ve tozuma yapmaz. ZBS Zemin Guard uygulamasından minimum (ortalama) 4 saat sonra zemininizi yaya ve/veya araç trafiğine açabilirsiniz. Artık kullanımınıza hazırdır. Yandaki Link'e tıklayarak,  ZBS Zemin Guard ürünümüzün teknik verilerine, görsellerine, kullanım videolarına ve kullanım detaylarına ulaşabilirsiniz ZBS ZEMİN GUARD İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ 

Daha anlaşılır olabilmek adına, aşağıda, ZBS Zemin Guard ürünümüzün uygulama videosu yeralmaktadır. Lütfen izleyin.

ZBS ZEMİN GUARD ÜRÜNÜMÜZÜN UYGULAMA VİDEOSU

 LÜTFEN DİKKAT......

KAPALI ALANLARDA UYGULAMA YAPARKEN, ALANIN İYİ HAVALANDIRILMASI, MASKE KULLANILMASI VE ÇOK ÜZÜN SÜRE ORTAMDA KALINMAMASI GEREKMEKTEDİR.

LÜTFEN DİKKAT......  
Daha açıklayıcı ve anlaşılır olmak adına, sizlerden gelen sorulardan derleyerek hazırladığımız, soru-cevap şeklindeki metnimiz için yandaki linki tıklayabilirsiniz. Bu linkteki soru-cevaplardan, sizin zemininizlede alakalı bir soruyu bulacağınızdan kesinlikle eminiz.  Bu yüzden linkimizi inceleyerek, bilgi sahibi olmanızı ısrarla tavsiye ederiz. SIK SORULAN SORULAR 

LÜTFEN DİKKAT......

Bize telefon ile ulaşan tüm tüketicilerimize, ürünlerimizin fiyatı ve teknik hususlarında, fikir edinmeleri için bilgi vermekteyiz. Ancak, yukarıda yeralan bilgilerin tamamını, telefonda anlatabilmemiz, uygulama videolarını ve fotolarını gösterebilmemiz mümkün olamadığı için, ürünlerimizin uygulamasını yapmadan önce, web sitemizdeki ürün linkimizi inceleyerek, bilgi sahibi olmanız, uzun ömürlü bir uygulama neticesi için çok önemlidir. Ayrıca, kova ambalajlarımızın üzerinde yeralan ürün etiketlerinde her ürünümüz için QR kod bulunmaktadır. Bu kodu, akıllı telefonlarınıza tarattığınızda, yukarıdaki bilgilerin ve görsellerin tamamı telefonunuza gelecektir. Burada paylaştığımız bilgi ve yönlendirmelerin dışında yapılabilecek uygulamaların sonuçlarından, Firmamızın sorumlu olmadığını bildirmek isteriz...!

RENK 300 ad. Renk seçeneğini içeren,KARTELA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ 
VİSKOZİTE 84 – 88 KU (mevsimsel şartlara göre)
YOĞUNLUK 1,5700 gr/cm3
KMM(%) 60
KURUMA ZAMANI Dokunma kurumasını 25 dk tamamlar, 60-240 dk. da sertleşir. ( 20-30 °C’de, güneşli, hava sirk. alanda)
UYGULAMA ARAÇLARI Rulo, fırça, Kompresör (pistole)
SARFİYAT I (TEORİK 0,300 – 0,400 g/m² (20 kg'lık 1 kova çift katta, ortalama 75-85 m2'lik alan uygular.)
SARFİYAT II(TEORİK) 1,0 -1,5 kgr / m²  (500 mikron kuru film kalınlığında, makine ile)
AMBALAJ ŞEKLİ

18 kg. Çember kilitlemeli, metal kova 

İNCELTME    Uygulama materyaline göre %5-%10 arası ZBS SELÜLOZİK ZEMİN BOYASI TİNERİ
RAF ÖMRÜ Kuru ve serin ortamda, hava almayan, orjinal ambalajında 2 yıl

 

TEHLİKE UYARILARI

P101 Tıbbi tavsiye gerekiyorsa ambalajı veya etiketi saklayın.
P102 Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın.
P103 Kullanmadan önce etiketi okuyun.
P210 Isıdan / kıvılcımdan / alevden / sıcak yüzeylerden uzak tutun.– Sigara içilmez.
P241 Patlamaya dayanıklı elektrikli / havalandırma / tutuşturucu / malzeme kullanın.

P301+P310 Yutulduğunda: ulusal zehir danışma merkezinin 114 nolu telefonunu / doktoru arayın.

P303+P361+P353 Deri (veya saç) ile temas halinde ise: kirlenmiş tüm giysilerinizi hemen kaldırın / çıkartın.

Cildinizi su/duş ile durulayın.
P405 Kilit altında saklayın.

P501 İçeriği / kabı yerel / bölgesel / ulusal / uluslararası mevzuata uygun şekilde bertaraf edin.
Ek bilgiler :(Hassaslaştırıcı maddenin ismi) içerir. Alerjik reaksiyonlara yol açabilir.

 

GÜVENLİK UYARILARI

H225 Kolay alevlenir sıvı ve buhar.
H315 Cilt tahrişine yol açar.
H351 Kansere yol açma şüphesi var.
H360 Df Doğmamış çocukta hasara yol açabilir. Üremeye zarar verme şüphesi var.
H336 Rehavete veya baş dönmesine yol açabilir.
H373 Uzun süreli veya tekrarlı maruz kalma sonucu organlarda hasara yol açabilir.
H304 Solunum yoluna nüfuzu ve yutulması halinde öldürücüdür.
H411 Sucul ortamda uzun süre kalıcı, toksik etki.