ZBS MAT SENTETİK BOYA

ZBS MAT SENTETİK BOYA

 Sentetik Alkid reçine esaslı, mat bir dekorasyon boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ                        : Yüksek kaplama gücüne sahip kolay uygulanabilen, çabuk  kuruyan mat görüntü veren sentetik bir boyadır.

UYGULAMA ALANLARI        : İç cephe duvar, baskı, serigrafi, tabela çalışmalarında, ahşap ve metal yüzeyler üzerine uygun astarlar ile koruma ve dekoratif amaçlı son kat boya olarak kullanılır.

UYGULAMA ŞEKLİ               : Uygulama yapılacak yüzey eski, kabarmış, gevşek boya tabakasından temizlenmelidir. Yaklaşık %10 olarak inceltilmiş CLASS SENTETİK MAT BOYA  2 kat olarak uygulanır. Metal yüzeyler uygulama yapılmadan önce eski boya veya pastan tel fırça, raspa, kumlama ile kesin arındırılmalı; toz, gres ve yağlar tinerlerle  silinerek yüzeyden temizlenmelidir. Temizleme işleminden sonra 1 kat CLASS SENTETİK ASTAR onun üzerine ise 2 kat CLASS SENTETİK MAT BOYA uygulanır. Daha önce boyanmış ahşap yüzeyler ise zımparalanarak matlaştırıldıktan sonra gerekli yerler Sentetik Macun ile doldurulur, kuruduktan sonra zımpara ile yüzey düzgünleştirilir ve 2 kat CLASS SENTETİK MAT BOYA uygulaması yapılır.İNCELTME ORANI       :% 10–15 oranında Sentetik Tiner ile inceltilmelidir.

KAPLAMA GÜCÜ                  : Tek katta 1 Lt. ile yaklaşık 14–16 m2 alan boyanabilir

KURUMA SÜRESİ                 : 20°C sıcaklıkta, % 50 bağıl nem oranında,

Toz Tutmama                         : 30–60 dakika

Dokunma Kuruması             : 1–2 saat

Sert Kuruması                      : 12 saat

PARLAMA NOKTASI            :39 °C ±2 (Ateşten Uzak Tutulmalıdır.)

AMBALAJ ŞEKLİ                  :15 lt Ambalajlarda piyasa sunulmaktadır.

TEHLİKE UYARILARI           : R10 - R22 – R36/38

GÜVENLİK UYARILARI        : S2 – S3/7/9 – S16 –S24/25 S29 – S36 /37/39 – S51