ZBS GUARD (ZEMİN KORUYUCU)

ZBS GUARD (ZEMİN KORUYUCU)

Zemin Koruyucu ve Parlatıcı Vernik

Modifiye Akrilik Emilsiyon reçine esaslı, tek kompenantlı, şeffaf, hızlı kuruyan, asla su geçirmez, darbe ve aşınma dayanımı yüksek, Meteorolojik koşullara dayanıklı, hava kurumalı, zemin koruyucu verniğidir.

TANIM

Modifiye Akrilik Emilsiyon reçine esaslı, tek kompenantlı, şeffaf, hızlı kuruyan, asla su geçirmez, darbe ve aşınma dayanımı yüksek, Meteorolojik koşullara dayanıklı, hava kurumalı, zemin koruyucu verniğidir.

KULLANIM ALANI ve ÖZELLİKLERİ

Her türlü asfalt, beton,seramik,traverten, parke taş, doğal taş,mermer,granit,dekoratif tuğla, paledyen ve epoksi ile kaplanmış zeminlerde ve duvarlarda, ZBS Zemin boyası uygulanmış tüm yüzeylerde koruyucu ve aynı zamanda uygulanmış kaplamanın dayanım ömrünü maximize etmek, üstün su geçirimsizliği sayesinde su izolasyonu sağlamak amacı ile rulo, fırça veya komprosörle kolaylıkla uygulanabilir. Fabrika zeminleri, konutların, işyerlerinin, avm'lerin açık ve kapalı otoparkları, okul sahaları, tenis kortları, basket sahaları,çocuk parkları, Akaryakıt istasyonları, Oto sanayi dükkanları, Depo ve Antrepo sahaları, Sevkiyat Rampaları,  vb. yerlerin zeminlerinin darbeye, dış etkenlere, sürtünmeye ve meteorolojik koşullara karşı uzun ömürlü ve korunaklı olması için özel olarak geliştirilmiş ve iyileştirilmiştir. Üzerinde her türlü yaya ve araç trafiği işleyişi mümkündür. Depo ve fabrika  zeminlerinde Forklif ve transpalet gibi istif makinelerinin oluşturacağı aşınmalardan etkilenmez. Uygulandığı zaminde kaydırma ve tozuma kesinlikle yapmaz. Aktif yapısı ve kimyasal bileşenleri sayesinde yüzeyde su geçirimsizliği oluşturarak, maximum izolasyon etkisi sağlar.

YÜZEY HAZIRLIĞI Uygulama yapılacak yüzeydeki tüm kir, yağ temizlenerek, yüzey; temiz, tozsuz ve kuru hale getirilmelidir.
İNCELTME İnceltilmeden uygulanmalıdır.

UYGULAMA ŞEKLİ

ZBS Zemin Guard uygulaması esnasında yağışlı veya sıcak ortamlardan kaçınılmalı, mümkün olduğunca güneş ışınlarına direkt maruz kalmayan gölgeli saatler ve bölgeler seçilmelidir. Ortam sıcaklığının 15–30ºC olduğu koşullarda uygulama yapılmalıdır. İnceltme yapılmadan, tek kat yada iki kat şeklinde, ZBS Zemin Boyası uygulanmış yüzey üzerine yada her türlü Beton, Asfalt,seramik,doğal taş v.b zeminlerde rulo,fırça yada püskürtme ile uygulanır.

ÖNEMLİ NOT:

1.) ZBS Zemin Boyası üzerine, ZBS Guard uygulaması yapılmadan önce, yüzeydeki boyanın tamamen kuruduğundan emin olunması gerekmektedir. Zira, ZBS Guard çok güçlü bir kimyasal yapıya sahip olduğu için alttaki ZBS Zemin Boyası uygulamasını çözebilir.

2.) ZBS Guard ürünümüz uygulandığı yüzeye parlak bir doku kazandıracağı için uygulama öncesi mat olan yüzeyde belli olamayan yüzey hataları, (rulo izleri, zemin deformeleri v.s gibi) ZBS Guard uygulamasının yüzeye sağladığı parlak doku sayesinde bir miktar belli olabilir. Bu durum zemin trafiğine bağlı olarak, zamanla yüzeyden kaybolur ve tüm renkler için geçerli değildir. 

FİZİKSEL VE KİMYASAL ÖZELLİKLERİ

RENK Şeffaf (Ambalajı içinde Beyaz şeffaf renktedir. Kuruduğunda tam şeffaf olur.)
KMM(%) 30
KURUMA ZAMANI Dokunma kurumasını 60 dk'da tamamlar, 240 dk. da sertleşir. ( 19-30 °C’de, güneşli açık alanda)
UYGULAMA ARAÇLARI Pistole, rulo,fırça
SARFİYAT I(Teorik)     0,150 – 0,200 g/m² (300 mikron kuru film kalınlığında)
AMBALAJ ŞEKLİ 12 Kg / Teneke Kova
RAF ÖMRÜ Kuru / serin ortamda ve orijinal ambalajında en az 2 yıl

LÜTFEN DİKKAT......

Daha açıklayıcı ve anlaşılır olmak adına, sizlerden gelen sorulardan derleyerek hazırladığımız, soru-cevap şeklindeki metnimiz için yandaki linki tıklayabilirsiniz. Bu linkteki soru-cevaplardan, sizin zemininizlede alakalı bir soruyu bulacağınızdan kesinlikle eminiz.  Bu yüzden linkimizi inceleyerek, bilgi sahibi olmanızı ısrarla tavsiye ederiz.        SIK SORULAN SORULAR

AŞAĞIDA ZBS ZEMİN BOYASI ÜZERİNE, ZBS GUARD UYGULAMA VİDEOSU YERALMAKATDIR. (Tır Garajı Sevkiyat Rampası)

AŞAĞIDA ZBS ZEMİN BOYASI ÜZERİNE ZBS GUARD UYGULAMA VİDEOSU YERALMAKATDIR. (açık alan İnş.mlz Deposu)