ZBS CLASS SİLİKONLU PLASTİK BOYA

ZBS CLASS SİLİKONLU PLASTİK BOYA

Su bazlı akrilik emülsiyon esaslı, silikon katkılı, yüksek silinme direncine sahip, ipeksi mat dokuda, dekoratif son kat bir iç cephe boyasıdır.

ÖZELLİKLER Esnektir, çatlama dökülme yapmaz. Renk değiştirmez. Yüksek örtücülüğü olan silinme direnci yüksek esnek  ipeksi mat dokusu ile gaz geçirgenliği yüksek bir iç cephe boyasıdır.
UYGULAMA ALANI Saten alçı, macun ve astarlama gibi alt zemin hazırlığı yapılmış yüzeylere yeni ve düzgün iç yüzey duvar ve tavanlarda  daha  önce boyanmış ve rengini kaybetmiş eski boyalı iç yüzeylerde son kat boya olarak uygulanabilir.
UYGULAMA ŞEKLİ  Fırça veya Rulo ile uygulanabilir. Uygulama için yüzey her türlü kir, yağ ve kabarmış boyalardan tamamen temizlenmeli; yüzey kuru ve sağlam olmalıdır. Zayıf ve ham yüzeyleri sağlamlaştırmak ve boya sarfiyatını azaltmak için yüzey ZBS ÜNİVERSAL ASTAR ile astarlanır. Yüzeydeki çatlaklar macunla giderilir. Yüzey boya uygulamasına hazır hale geldikten sonra ZBS CLASS SİLİKONLU PLASTİK BOYA yüzeyin durumuna göre 1–2 kat olarak uygulanır. Katlar arasında en az 1 (bir) saat beklenmelidir.
İNCELTME ORANI Tek katlı uygulamalarda %10–15 oranında su ile inceltilir. İki katlı uygulamalarda; 1. Kat için 4 Hacim Boya 2 Hacim su,  2. Kat için 4 Hacim Boya 1 Hacim su ile inceltilir.
KAPLAMA GÜCÜ   Tek katta 1 Lt. ile yaklaşık 12–14 m2 alan boyanabilir. 
KURUMA SÜRESİ      Oda sıcaklığında(20°C) 1 saatte kurumasını tamamlar, sertleşme süresi 24 saattir.
AMBALAJ ŞEKLİ     15 Lt. ambalajlarda piyasa sunulmaktadır.

TEHLİKE UYARILARI 

R22

GÜVENLİK UYARILARI 

S2- S7- S26-S46