ZBS CLASS MAT PLASTİK BOYA

ZBS CLASS MAT PLASTİK BOYA

Stren Akrilik bağlayıcı esaslı, mat görünümlü, lüks son kat iç cephe duvar boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ Sıva, beton, eternit vb. yüzeyler üzerine uygulanır. Kolay sürülebilen, iyi Örtücülük sağlayan, nefes alma özelliği olan, çevre dostu, dekoratif bir boyadır. Uygulandığı yüzeylere mükemmel yapışma gösterir. Özel içeriğinin su itici ve buhar geçirgen özelliği, boyanın silinebilirliğini artırır. Özellikle rutubetli ortamlarda kabarmayı ve dökülmeyi önler.
UYGULAMA ALANLARI   Binaların iç kısımlarında duvarlarda, eski boyalı yüzeylerde, sıva, beton, briket,   alçıpan ve v.b gibi her türlü yüzeyde kullanılabilir.
UYGULAMA ŞEKLİ  Fırça veya Rulo ile uygulanabilir. Uygulama için yüzey her türlü kir, yağ ve kabarmış Boyalardan tamamen temizlenmeli; yüzey kuru ve sağlam olmalıdır. Zayıf ve ham yüzeyleri sağlamlaştırmak ve boya sarfiyatını azaltmak için yüzey ZBS ÜNİVERSAL ASTAR ile astarlanır. Yüzeydeki çatlaklar macunla giderilir. Yüzey boya uygulamasına hazır hale geldikten sonra ZBS CLASS PLASTİK BOYA yüzeyin durumuna göre 1–2 kat olarak uygulanır. Katlar arasında en az 1 (bir) saat beklenmelidir.
İNCELTME ORANI    Tek katlı uygulamalarda;   %15–20 oranında su ile inceltilir. İki katlı uygulamalarda; 1. Kat için 4 Hacim Boya 2 Hacim su, 2. Kat için 4 Hacim Boya Hacim su ile inceltilir.
KAPLAMA GÜCÜ    Tek katta 1 Lt. ile yaklaşık 12–14 m2 alan boyanabilir.       
KURUMA SÜRESİ     Oda sıcaklığında(20°C) 1 saatte kurumasını tamamlar, sertleşme süresi 24 saattir.
AMBALAJ ŞEKLİ 15 Lt. ambalajlarda piyasa sunulmaktadır.

TEHLİKE UYARILARI 

R22

GÜVENLİK UYARILARI 

S2- S7- S26-S46