ZBS 2K FLOOR PLUS

ZBS 2K FLOOR PLUS

TANIM

Solvent içermeyen, epoksi reçine esaslı, poliamid sertleştiricili, beton, seramik, paledyen, granit, parlak karo, çini, mozaik, asfalt ve çimento esaslı zeminler için özel olarak geliştirilmiş, darbe, aşınma ve sürtünme dayanımı yüksek, çift kompenantlı boya malzemesidir. Seramik yüzeyleriniz eskidiğinde, yada su geçirmeye başladığında, değişiklik yapmak gerektiğinde, mevcut seramikleri kırarak yada kırmadan üzerine tekrar seramik yapmak durumundasınızdır.  Bu tarz bir onarım hem çok zahmetli, hemde yüksek maliyetlerle oluşur. ZBS 2KFloor Plus  sayesinde seramik yüzeylerinizi kırmadan, 35 ayrı renk seçeneği ile dilediğiniz renkte boyayabilirsiniz. Kurumasını tamamladıktan sonra, tıpkı seramik gibi geç kirlenip, kolay temizlenen, parlak bir yüzeyiniz olur. Aynı zamanda su izolasyonu da sağlamış olursunuz. Üstelik uygulaması basit olduğu için, işçilik ödemeden kendiniz rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

ÖZELLİKLERİ 

Kimyasal maddelerden etkilenmeyen, kolay temizlenen, mekanik dayanıklığı yüksek, kimyasal kurumalı, mükemmel yapışma (aderans) özelliği gösteren, çözücü gerektirmeyen, uzun ömürlü, yaya ve araç trafiğinin oluşturacağı darbe ve aşınmalardan etkilenmeyen, çift kompenantlı (17+3) zemin ürünüdür. 

KULLANIM ALANLARI  

Solventsiz olduğu ve insan sağlığına zararlı olmadığı için, hijyen gerektiren alanlarda, hastane, gıda üretimi alanları, spor sahaları, fabrika, otopark vb. gibi mekânların, şap, beton, seramik, paledyen, granit vb. zeminlerinde, kaplama olarak kullanılmaktadır. Güneş (uv) görmeyen kapalı alanlarda kullanılmalıdır. Şayet, güneş görebilecek açık alanda, su izolasyonu amacı ile uygulama yapılacaksa, böyle bir durumda, şeffaf olduğu için seramik, granit, paledyen, beton vb. zeminlerin görsel dokusunu kapatmayan, ZBS Şok Guard  ürünümüzü kullanabilirsiniz.

UYGULAMA ŞEKLİ

Zemindeki tüm gevşek maddeler kazıma ile temizlenmelidir. Zeminde tamirat ya da dolgu yapılması gerekiyorsa, ZBS 2K Zemin Tamir Macunu ürünümüz kullanılarak, gerekli dolgu ve tamiratlar yapılmalıdır. Yüzeyde emilmiş yağ varsa, kontrollü yakılarak ya da selülozik tiner kullanılarak temizlenmelidir. Her takım 2 bileşenden oluşur. Tarafınıza 17+3 kg'lık iki ayrı ambalajlarda ücretsiz kargo ile sevk edilir. 17 kg boya içine 3 kg sertleştirici (herter) eklenip, düşük devirli bir mikser matkap ile max.5 dak. homojen olana kadar karıştırılır. (kesinlikle manuel olarak karıştırmayınız. Aksi halde homojen olarak karışmaz ve sadece bölgesel kurumalar olur. Karıştırma süresi 5 dk. yı geçmemelidir. Aksi halde oluşan sürtünme sıcaklığı, ürünü ambalajı içinde topaklanma yaparak kurutabilir.) Kuruma için karışım miktarı, süresi ve şekli çok önemli olduğundan, tarafınıza gönderdiğimiz herter'in (sertleştiricinin) hiç artırılmadan tamamının, boyaya katıldığından ve homojen olarak karıştığından emin olunuz. Şayet uygulama alanı az ve ürünümüzü 2 parça halinde uygulamanız gerekirse, her 2 kompenantıda hassas terazi ile gramajına kadar ikiye bölerek ayırıp, mix etmelisiniz. ZBS 2k Floor Plus ürünümüz çok güçlü bir kimyasal olduğu için uygulama esansında, herter (sertleştirici) karışımı çok hassas ve dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Aksi halde kuruma süresi çok uzar yada hiç kurumaz.  Yukarıda belirtilen, altyapı çalışmalarıyla, uygulamaya hazır hale getirilmiş zemine, tek kat olarak rulo ya da fırça ile uygulanır. ZBS 2k Floor Plus ın her iki bileşenide mix edildikten sonra kovadaki hazır olan ürününün tamamının uygulanması gerekmektedir. Aksi taktirde, ambalajı içinde sertleşmesini sağlayabilir. Bu durumdan etkilenmemek için max. 1 saatlik (20c0) uygulama süreleri planlanarak, ZBS 2k Floor Plus  tüketilmelidir. (20c0 üzeri sıcaklıklarda kuruma süresi kısalır.) Uygulama yaparken, ortam sıcaklığına dikkat edilmelidir. Aksi taktirde, ZBS 2k Floor Plus ambalajı içinde kurumaya başlar ve kullanılamaz hale gelir.  ZBS 2k Floor Plus ürünümüzü uygularken, maske ve eldiven kullanınız. Kuruma süresinin kısa olması için ortam ısısının 20 c0 ve üzeri, aynı zamanda da iyi havalandırıldığından emin olunuz.  

RENK KARTELA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ 
KÜRLENME İlk sertleşme dönemini tamamladığı anda yaya trafiğine cevap verebilir. Ancak ağır yük ve kimyasal etkilere dayanması için 7 gün gereklidir.
İNCELTME ORANI İnceltilmeden Kullanılmalıdır.
KAPLAMA GÜCÜ Tek katta 1 m2 alana, 0,25-0,3 kg kullanılmaktadır.
KURUMA SÜRESİ  20°C sıcaklıkta, % 50 bağıl nem oranında, İLK KURUMA :6–8 saat DOKUNMA KURUMASI: 24 saat KİMYASAL KURUMA :7 gün
KARIŞIM ORANI ZBS 2k Floor Plus Boya 17kg, ZBS 2k Floor Plus Sertleştiricisi 3 kg.
KARIŞIM ÖMRÜ 30-60 dk.  (20oC)
AMBALAJ ŞEKLİ

17 Kg Boya 3 Kg sertleştiricisi takım halinde satışa sunulmaktadır.

TEHLİKE UYARILARI

R10:Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.

R20/22:Solunduğunda ve yutulduğunda sağlığa zararlıdır.

R65:Zararlı yutulması halinde akciğere hasara neden olabilir.

GÜVENLİK UYARILARI

S7:Sıkı kapatılmış kapta muhafaza edin.

S24 / 25:Göz ve cilt ile temasından sakının

S28:Cilt ile temasında derhal bol su ile yıkayın.

S29:Kanalizasyona boşaltmayın.

S46:Yutulması halinde hemen bir doktara başvurun, kabı veya etiketi gösterin.

  ZBS 2K FLOOR PLUS ÜRÜNÜMÜZÜN SUNUM VİDEOSU :

ZBS 2K FLOOR PLUS ÜRÜNÜMÜZÜN, SERAMİK ZEMİN ÜZERİNE KOMPRESÖR İLE UYGULAMA VİDEOSU (Üsküdar-Çekmeköy Metro hattı - Çakmak İstasyonu peron zeminleri)

ZBS 2K FLOOR PLUS ÜRÜNÜMÜZÜN, SERAMİK ZEMİN ÜZERİNE RULO İLE UYGULAMA VİDEOSU (Üsküdar-Çekmeköy Metro hattı - Çakmak İstasyonu peron zeminleri)

ZBS 2K FLOOR PLUS ÜRÜNÜMÜZÜN, ENGELLİ YOLU  ZEMİNİ ÜZERİNE UYGULAMA VİDEOSU (Üsküdar-Çekmeköy Metro hattı-Çakmak İstasyonu peronları)