SERAMİK YÜNÜ

SERAMİK YÜNÜ

Ä°lgili resim                     Ä°lgili resim

                 650°C - 1460°C arası uygulamalar için spun (döndürüp bükülerek) üretilen uzun, esnek ve birlikte dokunmuş liflerden oluşan bir ısı yalıtım malzemesidir. Alüminyum, silis, zirkonyum ham maddelerinin homojen bir şekilde karıştırılıp, yüksek sıcaklıkta eritildikten sonra hızla dönen disklere çarptırılarak elyaf oluşturulması ile elde edilir.

               Seramik Yünü battaniye, endüstriyel fırın izolasyonlarında, kazan, boru ve bacaların izolasyonunda, Yangın Kapıları imalatında, Şömine, Barbekü, Fırın imalatlarında izolasyon amaçlı ve her türlü yüksek sıcaklık gerektiren teknik yalıtımlarda kullanılır. Üretiminde hiçbir şekilde kimyasal bağlayıcı kullanılmadığı için yanma esnasında duman çıkartmaz ve yanma esnasında koku oluşturmaz. Ateş ve izolasyon tuğlalarına göre bünyelerine daha az ısı absorbladıkları için yüksek enerji tasarrufu sağlar.

               Termal şoka karşı dirençlidir ve Asbest içermez. Seramik Yünü, buhardan ve kimyasallardan (fosforik ve hidroflorik asit ile Na2O, K2O gibi güçlü alkaliler haricinde) etkilenmez. Isıl ve karakteristik özellikleri ıslatılıp kurutulduktan sonra değişmez ve aynı ısı yalıtım özelliklerini korur.

                  Özel Üretim teknolojisi  sayesinde uzun lif yapısına sahip olan  Seramik Yünü, bu özelliği sayesinde hiçbir kimyasal bağlayıcıya ihtiyaç olmadan üretilmektedir.  Teknik yalıtımda 1460°C sıcaklığa kadar ısı yalıtımı yapabilme özelliği sayesinde endüstriyel kullanımlarda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Yüksek derece ısı yalıtım özelliğinin yanı sıra mükemmel ses ve yangın yalıtımı da yapabilmektedir.

  Kalınlık En Boy (m) 1 Pkt = (m2)
Seramik
Yünü
13mm 0.61 x 14.4 8.78
25mm 0.61 x 7.2 4.39
50mm 0.61 x 3.6 2.12

 

Stoklarımızda her daim bulunmaktadır. Aşağıda, ürün depomuzdan bir görsel yeralmaktadır.

 seramik yünü ile ilgili görsel sonucu         

AŞAĞIDA, RAVABER A.Ş. 'nin SERAMİK YÜNÜ, ÜRETİM ve TANITIM VİDEOSU YERALMAKTADIR LÜTFEN İZLEYİN...

 

 

Benzer Ürünlerimiz

  • Benzer rn bulunamad!